Pracownia RTG

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny aparat rentgenowski Duo Diagnost marki Philips. Jest to aparat uniwersalny, który dzięki swobodzie przemieszczania lampy rentgenowskiej daje możliwość diagnostyki obrazowej wymagającej dotychczas aparatu dwustanowiskowego. Szeroki zakres badań radiograficznych i fluoroskopowych możliwy jest do wykonania z użyciem jednej tylko lampy rentgenowskiej.

System przygotowany jest:

  • dla standardowych badań układu kostnego z projekcjami bocznymi oraz skosami
  • na ekspozycje na wolnej kasecie wykonywane na stole pacjenta, podłodze, wózku inwalidzkim lub noszach
  • do badania ze środkami cieniującymi do badań angiograficznych
  • do tomografii liniowej
  • do badania klatki piersiowej przy użyciu uniwersalnej, zdalnie sterowanej ścianki rtg lub opcjonalnego statywu płucnego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zastosowanie cyfrowej obróbki daje wysoką jakość uzyskiwanych obrazów i obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego pochłanianej przez pacjenta do minimum.

Przygotowanie do badania RTG

Na zdjęcia rtg układu kostnego nie trzeba się przygotowywać. Wyjątkiem są zdjęcia rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, miednicy, bioder i jamy brzusznej. Dzień wcześniej pacjent przyjmuje 3 X dziennie po 2 tabletki ESPUMISANU. Kolacja lekkostrawna, bez potraw wzdymających i napojów gazowanych. W dniu badania przyjmuje 2 tabletki ESPUMISANU, na badanie przychodzi na czczo. Prosimy założenie bielizny bez ozdób (guzików, cekinów).

Rejestracji do pracowni rentgenowskiej można dokonać osobiście lub telefonicznie. Zdjęcia wykonywane są w ramach umowy z NFZ (tylko dla pacjentów Przychodni POZ należących do CM Karpacz), prywatnych ubezpieczeń oraz odpłatnie zgodnie z cennikiem. Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, co zapobiega kolejkom i skraca czas niezbędny do udzielenia świadczenia.

Na zdjęcie RTG płatne wymagane jest skierowanie!

Kontakt i rejestracja

Pracownia RTG Karpacz

Karpacz, ul. Myśliwska 13
Tel. kontaktowy:883 358146
poniedziałek-piątek godz. 8:00-13:00