Pracownia RTG

Pracownia wyposażona jest w nowoczesny aparat rentgenowski Duo Diagnost marki Philips. Jest to aparat uniwersalny, który dzięki swobodzie przemieszczania lampy rentgenowskiej daje możliwość diagnostyki obrazowej wymagającej dotychczas aparatu dwustanowiskowego. Szeroki zakres badań radiograficznych i fluoroskopowych możliwy jest do wykonania z użyciem jednej tylko lampy rentgenowskiej.

System przygotowany jest:

  • dla standardowych badań układu kostnego z projekcjami bocznymi oraz skosami
  • na ekspozycje na wolnej kasecie wykonywane na stole pacjenta, podłodze, wózku inwalidzkim lub noszach
  • do badania ze środkami cieniującymi do badań angiograficznych
  • do tomografii liniowej
  • do badania klatki piersiowej przy użyciu uniwersalnej, zdalnie sterowanej ścianki rtg lub opcjonalnego statywu płucnego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż zastosowanie cyfrowej obróbki daje wysoką jakość uzyskiwanych obrazów i obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego pochłanianej przez pacjenta do minimum.

Przygotowanie do badania RTG

Na zdjęcia rtg układu kostnego nie trzeba się przygotowywać. Wyjątkiem są zdjęcia rtg kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, miednicy, bioder i jamy brzusznej. Dzień wcześniej pacjent przyjmuje 3 X dziennie po 2 tabletki ESPUMISANU. Kolacja lekkostrawna, bez potraw wzdymających i napojów gazowanych. W dniu badania przyjmuje 2 tabletki ESPUMISANU, na badanie przychodzi na czczo. Prosimy założenie bielizny bez ozdób (guzików, cekinów).

Rejestracji do pracowni rentgenowskiej można dokonać osobiście lub telefonicznie.

Godziny pracy pracowni RTG:
poniedziałek-piątek godz. 8:00-13:00

Kontakt i rejestracja

Pracownia RTG

ul. Myśliwska 13, 58-540 Karpacz
Tel. kontaktowy: +48 883 358 146