Jak przyspieszyć metabolizm i przemianę materii?

Metabolizm, inaczej nazywany przemianą materii, to proces, który polega na przekształceniu składników odżywczych dostarczonych wraz z pożywieniem w energię. O metabolizmie najczęściej mówi się w kontekście redukcji masy ciała – spowolniony metabolizm powoduje, że organizm spala mniejszą liczbę kalorii, których nadmiar jest gromadzony w postaci tkanki tłuszczowej. Zatem jak przyspieszyć metabolizm i tempo przemiany materii?

Jak dbać o tarczycę?

Tarczyca pełni niezwykle istotną funkcję w organizmie – wydzielane przez gruczoł tarczowy hormony regulują pracę układu nerwowego, pokarmowego, mięśniowego czy sercowo-naczyniowego. Mają wpływ również procesy metaboliczne, termogenezę, gospodarkę wodno-elektrolitową oraz wapniowo-fosforanową. Jak więc dbać o tarczycę, by zapewnić jej prawidłową pracę?

Jak dbać o jelita – co jeść, a na co uważać?

Jelito cienkie i jelito grube stanowią bardzo ważne elementy układu pokarmowego, którego rolą jest dostarczenie do organizmu składników niezbędnych do utrzymania procesów życiowych. Jak jednak zadbać o zdrowe jelita poprzez codzienną dietę? Podpowiadamy, co warto uwzględnić w jadłospisie, by wesprzeć zarówno jelita, jak i cały układ pokarmowy.

Jak zatrzymać pogarszanie się wzroku?

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera czy telefonu, nieodpowiednia dieta, niedostateczne nawilżenie oczu, a nawet siedzący tryb życia – to wszystko może powodować stopniowe pogorszanie wzroku. Czy to proces nieodwracalny, czy można go zatrzymać lub chociaż spowolnić? Podpowiadamy, jak powstrzymać pogarszanie wzroku i poprawić jakość widzenia!

Zamknij menu
Wróć na początek strony