Okulistyka WZROK oferuje zabiegi laseroterapii z wykorzystaniem najnowszych technologii. Laseroterapia jest nowoczesną i ambulatoryjną metodą leczenia chorób oczu przy pomocy światła. Jedną z jej najważniejszych zalet jest brak konieczności ingerencji chirurgicznej. Dzięki wykorzystaniu posiadanych laserów możemy leczyć następujące schorzenia:
Zaćma wtórna
Zmętnienie tylnej torebki soczewki (zaćma wtórna) zdarza się po zabiegu usunięcia zaćmy nawet w 20% przypadków. Przecięcie torebki tylnej laserem powoduje poprawę widzenia na stale.
Zmiany cukrzycowe na dnie oka
Celem leczenia jest zatrzymanie procesu chorobowego bądź jego spowolnienie. Zdarza się, że bezpośrednio po fotokoagulacji następuje pogorszenie widzenia, ale mniejsze niżby to wynikało z naturalnego przebiegu schorzenia. Proponując leczenie za pomocą lasera, lekarz jest przekonany, że ryzyko pogorszenia jest znacznie mniejsze, niż gdyby leczenia takiego zaniechać.
Naczyniowe zmiany zatorowo-zakrzepowe
Pacjenci po przebytych chorobach naczyniowych (zakrzepie żylnym czy zatorze tętniczym) muszą być systematycznie kontrolowani, by podjąć w odpowiednim czasie decyzję o laseroterapii, aby zapobiec wystąpieniu powikłań. Tym powikłaniem są np. jaskra krwotoczna (trudna do opanowania bolesna forma jaskry), czy obrzęki siatkówki centralnej. Przy pomocy lasera niszczymy nieprawidłowe, niedokrwione czy obrzęknięte części siatkówki.
Zwyrodnienia obwodu siatkówki
Nieprawidłowości (degeneracje) w obwodowej części siatkówki występują najczęściej u krótkowidzów, ale zdarzają się też u osób bez istotnej wady wzroku. Degeneracje te na ogół są wrodzone, ale mają tendencje do pogarszania się w miarę upływu lat. W tych przypadkach fotokoagulacja ma znaczenie prewencyjne, zabezpiecza oko przed odklejeniem siatkówki.